Facultatea de Filosofie (Universitatea din București) îi așteaptă pe copii la un atelier de filosofie. Evenimentul este programat chiar de 1 iunie, în parcarea facultății, iar locurile sunt limitate. La finalul atelierului, cei mici vor primi diploma de „Copil-filosof“. Nu este singura activitatea organizată de Facultatea de Filosofie. În cadrul acestui eveniment, dacă vremea va permite, copiii vor putea desena pe asfalt.
Atelierul este destinat copiilor cu vârsta cuprinsă între 5 și 8 ani, iar înscrierile pot fi făcute până la 23 mai.
Toate detaliile evenimentului sunt aici.
Sursa: filosofie.unibuc.ro