Elevii și profesorii s-ar putea bucura de o vacanță de vară mai lungă decât se anunțase inițial. Premierul României a cerut ministrului Educației prelungirea vacanței cu încă o săptămână. Ministrul de resort va discuta la începutul săptămânii viitoare cu părinții și profesorii pentru ca anul școlar să înceapă pe 16 septembrie, și nu pe 9 septembrie, așa cum este programat în prezent.
Citiți mai multe pe digi24.ro.