În perioada 30 noiembrie -31 decembrie, Opera Comică pentru Copii vă invită la Târgul „Poveste de Crăciun”, deschis în curtea instituției din Calea Giulești nr.

Articol

Într-o zi de decembrie, cuprinși de magia Crăciunului, cei mai inspirați dintre elevi vor descoperi...Poveștile Cangurului.

Articol

Înscrierile la Cangurul Lingvist – Franceză au intrat pe ultima sută de metri.

Articol

Prima ediție a conferinței naționale „Tradiție și creativitate în școală“ s-a finalizat cu publicarea celor două volume.

Eveniment

Sunt EduȘcoală.ro, partenerul profesorului inspirat, și mă lansez în curând. Te aștept să facem cunoștință la Târgul Internațional Gaudeamus. Nu vei regreta.

Articol

Pofesori, elevi, părinți și bunici - cel mai așteptat eveniment al toamnei se apropie. În perioada 22-26 noiembrie sunteți așteptați la târgul Gaudeamus - carte de învățătură.

Am afișat calendarul proiectelor educaționale în anul școlar 2017-2017

Eveniment

A rămas mai puțin de o lună până la debutul Concursurilor Cangurul. Anul acesta, începem seria testărilor cu Cangurul Lingvist – Franceză. Grăbește-te! Înscrierile se încheie pe 10 noiembrie.

Articol
Play Energy, programul educațional inițiat de Enel Romania, lansează cea de-a 11-a ediție, ce are drept scop informarea și creșterea gradului de conștientizare cu privire la domeniul complex al energiei, în rândul generațiilor tinere.
Articol
Organizația ADFABER în parteneriat cu Oracle Academy lansează a treia ediție a concursului „Învață să programezi cu Alice”, ce îi încurajează și ajută pe elevii de liceu și gimnaziu să învețe bazele programării Java.